Týdne otevřeno 9:00 -16:30

Dušek Vikingská prodloužená loď 1:72 kit KR-21214

Stavebnice makety válečné Vikingské prodloužené lodi z roku cca 1060 v měřítku 1:72. Délka modelu lodi je 850mm, stavba převážně ze dřeva s drobnými doplňky, součástí je stavební plán a pokyny s mnoha podrobnými obrázky.

Můžeme doručit do:
29.6.2021
Skladem (1 ks)
Kód: KR-21214_AI01
Značka: Dušek
1 969 Kč
Kategorie: Astra import

Obsah balení

V balení stavebnice makety je sestava laserem vyřezaných desek z překližky a kompletní dřevěné součásti, drobné součásti, prkna a lišty pro palubu, látku pro plachtu a dostatek lanoví na celou loď. Sestavení pomáhá podrobný plán stavby a přesné pokyny, manuál EN, FR, SP, CZ.Stavebnice makety válečné Vikingské prodloužené lodi z roku cca 1060 v měřítku 1:72. Délka modelu lodi je 850mm, stavba převážně ze dřeva s drobnými doplňky, součástí je stavební plán a pokyny s mnoha podrobnými obrázky.

Předlohou tohoto modelu je Longship nazývaný podle místa nálezu Skuldelev 2. Originál byl postaven převážně z dubového dřeva přibližně kolem roku 1060 v Irském Dublinu. Loď dosahovala délky 30m a šířky 3,8m. Na lodi se mohlo plavit 60-100 vikingských bojovníků. Loď poháněla velká obdélníková plachta a v případě bezvětří 60 vesel.

Česká firma Dusek Ship Kits

je tradičním výrobcem stavebnic maket neplovoucích modelů historických lodí. Škála výrobků je velmi široká, v nabídce jsou lodě z období před naším letopočtem až po plachetnice z minulého století. Doménou jsou uvšem historické dřevěné lodě zlatého věku plachetnic, jako obchodní, válečné či královské anglické, španělské galéry, škunery, lodě slavných objevitelů či vikingské a pro nás exotické východo asijské lodě.

Každý, kdo zatouží po vlastní vlastnoručně vyrobené lodi, se musí připravit na to, že bude mít po řadu týdnů či měsíců po večerech dělat. Znamená to mít určitou zručnost a znalost páce s různými materiály, lepidly, barvami a laky. Ve stavebnici je především základní stavební materiál, stavební podklady a množství drobných či miniaturních součástí a dekorací. Nicméně tato práce vám dá nahlédnout do tajů konstrukce lodí, do historie skutečných lodí a častokrát i může přivést ke komunitě lidí, posedlými stejnou vášní k lodnímu modelářství.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.