Týdne otevřeno 9:00 -16:30

Dušek Řecká biréma 600 př.n.l. 1:72 kit KR-21201

Stavebnice modelu řecké birémy z roku 600 př.n.l. v měřítku 1:72.Délka modelu lodi je 395mm, stavba převážně ze dřeva s drobnými doplňky, součástí je stavební plán a pokyny s mnoha podrobnými obrázky.

Položka byla vyprodána…
není skladem
Kód: KR-21201_AI01
Značka: Dušek
1 861 Kč
Kategorie: Astra import
Položka byla vyprodána…

Obsah balení

Sada obsahuje všechny dřevěné součásti vyřezané laserem a všechny materiály. potřebné k sestavení modelu. Součástí je také podrobný stavební plán s ilustrovanými pokyny, návod v češtině, manuál EN, DE,Stavebnice modelu řecké birémy z roku 600 př.n.l. v měřítku 1:72.Délka modelu lodi je 395mm, stavba převážně ze dřeva s drobnými doplňky, součástí je stavební plán a pokyny s mnoha podrobnými obrázky.

Statický neplovoucí model řecké birémy z 6. století před našim letopočtem v měřítku 1:72 nabízí firma Dušek. Posádku lodi tvořilo 50 veslařů, kteří seděli ve dvou řadách nad sebou (na každé straně 25) a dalších až 10 vojáků. V boji veslaři opustili vesla a bojovali se štíty a meči. K potápění nepřátelských lodí sloužil bodec na přídi kýlu, kterým se loď snažila narazit do trupu nepřátelské lodi. Loď byla ovládána dvěma kormidelními vesly na zádi. Hlavni pohon byl vesly, plachta sloužila pouze k delším plavbám. Během bitvy byla plachta i se stěžněm skloněny na záď a loď byla pohaněna výhradně vesly.

Česká firma Dusek Ship Kits

je tradičním výrobcem stavebnic maket neplovoucích modelů historických lodí. Škála výrobků je velmi široká, v nabídce jsou lodě z období před naším letopočtem až po plachetnice z minulého století. Doménou jsou uvšem historické dřevěné lodě zlatého věku plachetnic, jako obchodní, válečné či královské anglické, španělské galéry, škunery, lodě slavných objevitelů či vikingské a pro nás exotické východo asijské lodě.

Každý, kdo zatouží po vlastní vlastnoručně vyrobené lodi, se musí připravit na to, že bude mít po řadu týdnů či měsíců po večerech dělat. Znamená to mít určitou zručnost a znalost páce s různými materiály, lepidly, barvami a laky. Ve stavebnici je především základní stavební materiál, stavební podklady a množství drobných či miniaturních součástí a dekorací. Nicméně tato práce vám dá nahlédnout do tajů konstrukce lodí, do historie skutečných lodí a častokrát i může přivést ke komunitě lidí, posedlými stejnou vášní k lodnímu modelářství.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.