Týdne otevřeno 9:00 -16:30

Dušek Golden Hind 1577 1:72 kit KR-21208

Stavebnice modelu Golden Hind z roku 1577 v měřítku 1:72 Francise Drake. Délka modelu lodi je 500mm, stavba převážně ze dřeva s drobnými doplňky, součástí je stavební plán a pokyny s mnoha podrobnými obrázky.

Můžeme doručit do:
29.6.2021
Skladem (1 ks)
Kód: KR-21208_AI01
Značka: Dušek
3 939 Kč
Kategorie: Astra import

Obsah balení

V balení stavebnice makety je sestava laserem vyřezaných desek z překližky a kompletní dřevěné součásti, mosazné součásti, prkna a lišty pro palubu, předtištěné vlajky, látku pro plachtu a dostatek lanoví na celou loď. Sestavení pomáhá podrobný plán stavby a přesné pokyny, manuál EN, FR, SP, CZ.Stavebnice modelu Golden Hind z roku 1577 v měřítku 1:72 Francise Drake. Délka modelu lodi je 500mm, stavba převážně ze dřeva s drobnými doplňky, součástí je stavební plán a pokyny s mnoha podrobnými obrázky.

Golden Hind Byla vlajkovou lodí Sira Francise Drake při jeho plavbě kolem světa v roce 1577. Původní název lodi byl Pelican, ale během cesty ji Drake přejmenoval právě na Golden Hind. Přesné rozměry ani žádné výkresy lodi se do dnešních dnů nedochovaly, ale předpokládá se, že loď měla délku trupu kolem 25 metrů a výtlak kolem 120tun. Výzbroj lodi bylo 18 děl různých ráží. Model byl rekonstruován na základě obrázku Golden Hindu na Hondiusově mapě z roku 1595.

Česká firma Dusek Ship Kits

je tradičním výrobcem stavebnic maket neplovoucích modelů historických lodí. Škála výrobků je velmi široká, v nabídce jsou lodě z období před naším letopočtem až po plachetnice z minulého století. Doménou jsou uvšem historické dřevěné lodě zlatého věku plachetnic, jako obchodní, válečné či královské anglické, španělské galéry, škunery, lodě slavných objevitelů či vikingské a pro nás exotické východo asijské lodě.

Každý, kdo zatouží po vlastní vlastnoručně vyrobené lodi, se musí připravit na to, že bude mít po řadu týdnů či měsíců po večerech dělat. Znamená to mít určitou zručnost a znalost páce s různými materiály, lepidly, barvami a laky. Ve stavebnici je především základní stavební materiál, stavební podklady a množství drobných či miniaturních součástí a dekorací. Nicméně tato práce vám dá nahlédnout do tajů konstrukce lodí, do historie skutečných lodí a častokrát i může přivést ke komunitě lidí, posedlými stejnou vášní k lodnímu modelářství.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.